Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Blanka Kořízková
Předmět příspěvek na auto
Dotaz Dobrý den pane Krása, zažádala jsem si o příspěvek na auto na svou dceru 34 let. Má mikrocefalii, mentální retardaci v pásmu středně těžká až těžká. Nemluví, nepíše, je zcela závislá na druhé osobě.Příspěvek mi byl zamítnut. Někde jsem četla , že při posuzování se přihlíží k hraničnímu pásmu postižení. Poslední naměřené IQ je 34. Prosím o radu. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kořízková,

§ 9, odst. 2 zákona č. 329/2011 Sb. o poskytování dávek OZP stanoví, že příspěvek je možné přiznat osobě, která má těžkou nebo hlubokou mentální retardaci a v tom je asi Váš problém. Nejlépe by bylo, kdybyste požádala ošetřujícího lékaře Vaší dcery, aby jednoznačně stanovil rozsah zdravotního postižení, a to jako těžkou nebo hlubokou mentální retardaci. Pak by měl být přiznán příspěvek bez problémů. Pokud se nyní pouze odvoláte, tak Vám odvolání bude opět zamítnuto. Toto je jediné řešení, jak věc vyřešit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji