Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Dočkal Petr
Předmět příspěvek na auto
Dotaz Chtěl bych se zeptat jakou dobu má při žádosti o příspěvek na auto na vyřízení posudkový lékař. Je možné, že posuzuje 4,5 měsíce. Existuje pro to nějaký předpis či vyhláška? Proč se posuzuje vozíčkář ZTP/ P když má péči ve IV. stupni natrvalo? Není to mrhání prostředky za posouzení. Děkuji Dočkal 11.4.2016

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dočkale,

posuzovat nárok na jakoukoliv dávku je nutné. Musí proběhnout správní řízení, a to proto, aby byla stanovena výše příspěvku. Souhlasím však s Vámi, že doba 4,5 měsíce na posouzení je příliš dlouhá. Doporučuji Vám kontaktovat ÚP a neustále je otravovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.