Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Věra Nývltová
Předmět příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

prosím o radu jak to je s příspěvkem na auto,mám plný invalidní důchod a chci požádat o příspěvek na auto, ale problém je v tom ,že nám naše staré dosloužilo a museli jsme si jít koupit jiné.Brali jsme je včera v bazaru ,něco hotově zbytek půjčkou,tak nevím zda mohu zažádat o příspěvek.Zda je možno jej dát i když už mám auto kopené.

Děkuji Nývltová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nývltová,

měla jste nejprve požádat o příspěvek. Takto můžete mít problém, a to především proto, že auto je zakoupené na půjčku. Užití příspěvku se musí přesně dokumentovat, že opravdu byl použit na nákup motorového vozidla pro Vás, jako žadatele. Proto je nezbytné, aby vůz byl napsán pouze na Vás. Pokud tomu tak není, pravděpodobně příspěvek neobdržíte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.