Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor Eva
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den p.Krása

Potřebuji informaci k posouzení osob ve společné domácnosti při žádosti p příspěvek na auto.

Máme 16ti letého syna s těžkou mentální retardací....při žádosti po nás chtějí výpisy z účtu ,ze stavebního spoření a pokukud máme životní kapitálové pojištění tak i toto.Mají na takové věci vůbec nárok?Je to přeci jen pro těžce postiženého syna který nemá nic a potřebuje se dopravovat do školy,do stacionáře a po doktorech.Zdravotní posudek má vpořádku.

Děkuji za odpověď,Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

doporučuji Vám, abyste do prohlášení napsala, že nic takového nemáte. Pouze uveďte, že máte peníze na doplacení ceny vozu. Ostatně o příspěvek žádá Váš syn, který nepochybně žádný majetek nevlastní. Považuji celé toto zjišťování za nepřípustné a nesouhlasím s ním, bohužel ho ale zákon připouští. Úřady práce nemají právo zjišťovat majetek, mají pouze právo vyžadovat čestné prohlášení.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád když navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.