Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na auto

Autor katerina
Předmět prispevek na auto
Dotaz Dobry den pane kraso mam kvam dotaz chtela bych se zeptat mam dceru 18,5 je postizena dala sem si zadost o prispevek na auto a vcera sem jeste odnesla od psychiatra sz a tam pan doktor napsal : zaver: hluboky mentalni defekt v ramci hluboke mentalni retardace ,neni schopna jakekoli samostatne aktivity,vzdy je potreba doprovod matky ,a jeji staly dohled a nase lecba. A chci se vas zeptat pane Kraso myslite ze muzem uspet? Predem vam dekuji za odpoved. Katka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kateřino,

pokud má Vaše dcera hluboké mentální postižení, měla by příspěvek na nákup motorového vozidla obdržet. Doufám, že jste nezapomněla, že dcera by měla mít nárok na ID pro invaliditu z mládí. Pokud jste dosud nepožádali, je třeba tak urychleně udělat. Dále Vás upozorňuji, že vzhledem k tomu, že dcera je zbavena plně nebo částečně svéprávnosti, tak je nezbytné, abyste požádali o souhlas soud o souhlas, že koupený vůz, který musí být napsán na Vaši dceru, ji bude zahrnut do majetku.

Doporučuji Vám prostudovat si informaci č. 13 na stránkách www.nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.