Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prispevek na auto

Autor Iva Dedkova
Předmět Prispevek na auto
Dotaz

Dobry den, chtela jsem se zeptat,zda mame narok na prispevek na auto.Dcera,nar.1988,v roce 1994 prodelala tezkou kontuzi nasledkem autonehody.Ma 3.stupen tezke mentalni retardace,ma pourazovou epilepsie,nejista stabilita,je hned unavena.Je omezena pohybove,zadna orientacni schopnost,ma ZTP/P,je pravne zbavena svepravnosti.Mame sanci ziskat tengo prispevek?Dekuji moc.S pozdravem Dedkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dědková,

domnívám se, že můžete požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Při těžké mentální retardaci je již na příspěvek nárok.

S pozdravem Václav Krása