Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Jindřich Stibůrek
Předmět příspěvek na auto
Dotaz

Srdečně Vás zdravím. Potřeboval bych prosím nějaké vysvětlení ohledně přspěvku na motor. vozidlo. Mám těžce tělesně postiženého syna (od1998) věk 34 let. Požádali jsme až nyní o přízpěvek na auto, který nám - synovi - přiznali bez nějakých problémů.Co mne však zarazilo (až vytočilo) je podmínka vlastnit a držet koupené vozidlo-"v technickém stavu"- 10 let.Na nové auto nemáme, takže chceme koupit nějaké ojeté do 100 000 Kč. Starší vozidlo nevydrží bez vyšších nákladů déle než 5-7 let, potom by se musela provést nákladná oprava (hlavně  - koroze karosérie,bzdy,katalyzátor- odhaduji tak 25 000) anebo vozidlo zrušit a povinnost vrátit poměrnou čásku příspěvku. Tím by vlastně vlasně přízpěvek ztrácel smysl. Ověřoval jsem si to i na MPSV - telefonicky - a bylo mi sděleno,  "že rada pro tělesně postižené se zvýšením z 5 na 10 let neměla žádné problémy pro přijetí takového zákona".   Mně to rozum nebere, že by někdo študovaný mohl  takovou hovadinu navrhnout natož prosadit (myslím ve vládě). Dělám tak trochu do aut, takže vím o čem mluvím a to nejsem nijak zvlášť studovaný. Že jsou (pravicoví) ministři bezcitní pitomci, to ví většina národa, ale takový výmysl může vylézt jen z idiota od stolu (omlouvám se, ale slušně to nemohu vyjádřit). Systém - nejdříve ti naoko pomohu, ale pak tě dorazím. Nebudeme mít na vrácení poměrné částky, tak exekutor syna  snad i mne, připraví o střechu nad hlavou nebo si nedovedu představit co bude.   

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stibůrku,

situace je taková, že MPSV ČR navrhlo v roce 2011 zdvojnásobit částku, kterou je možné poskytnout na na nákup motorového vozidla ze 100 000,- na 200 000,- korun s tím, že doba použitelnosti bude prodloužena z 5 na 10 let. Byl to více méně diktát a u takového diktátu je diskuze vždy problematická. Vzhledem k dalším okolnostem NRZP ČR na zdvojnásobení částky i doby přistoupila.

S pozdravem Václav Krása