Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Jiří
Předmět příspěvek na auto
Dotaz Dobrý den já jsem manžel paní Lenky která je v invalidním důchodě měla operaci kolene a špatně chodí ,ale důchod má na ploténky nechali jí tam cizí tělísko neboli (tampon)a pořád se jí to zhoršuje chci se zeptat má nárok na příspěvek na auto i když chodí každé tři roky na přezkoušení ke komisi a jaké auto se musí koupit může být i ojeté. Děkuji za odpověď s pozdravem Škarvada

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Škarvado,

pokud Vaše paní je držitelkou průkazu ZTP a je tělesně postižená, může si požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Můžete koupit i ojeté auto, ale musíte jej koupit u autorizovaného autobazaru, nikoliv jen od jiné osoby.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.