Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor Dvořák
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den pane Krása, mám imvaliditu III.stupně péči třetiho stupně ZPP/P jsem od září loňského roku invalidní.Špatně chodím a muvím pravou polovinu těla mám ochrnutou a bez péče druhého moc neudělám.Při žádosti o příspěvek mi bylo odmítnuto,že chodím o  hůlce,hulkou si pomahám,abych jenom neseděl ujdu tak 15 metrů.Obvodní lákařka mne neviděla půl roku.

Dodala vyšetření z ledna loňského roku.Auto potřebuji na rehabilitace na,které díky tomu nechodím.Když mne dcera dopraví do autobusu tak někdy musím i stát pak je mi špatně. Mám čekat na to až zemřu?Je mi 57 let můj otec zemřel na mrtvici v 59 za minulého režimu matka se dožila 80let a za druhého nynějšího režimu zemřela díky péči jakou měla také.Když jsem požadal na péči na její osobu tak se sociálka ozvala až když byla pohřbena.

Ještě mám dotaz na skartu.Nikdo se mne neptal zda ji chci nebo ne.Po řiznání průkazky ZTP/P mi byl vydán průkaz velikosti Skarty s tím,že tato platila 4.měsíce od 1.9.2012 do 31.12 2012.

Pak mi byla vydána Skarta průkaz ZTP/P až 10.1.2013.Když ukáži tuto průkazku tak ze mne udělají blázna,že jim ukazuji platební kartu.Nepřipadám si,že už máj jít do hrobu.Děkuji Dvořák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

doporučuji Vám, abyste podal odvolání, které se posílá prostřednictvím Vašeho ÚP na odbor správních a odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Vypiště přesně to co jste napsal mě. Pokud jde o sKartu, už brzo Vám ji budou měnit za normální průkazku.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.