Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor Olga P.
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

v roce 2007 jsme měli autonehodu já jsem zůstala na vozíku, roku 2011 mi bylo vyplaceno odškonění z povinného ručení auta. V letošním roce si chci zažádat o příspěvek na auto, zajímalo by mne zda se tato částka započítává do příjmu rodiny.Slyšela jsem že sociálka chce výpis z účtu jenže já mám na svém účtu uloženo právě to odškodnění pokud by se nezapočítávalo do příjmu rodiny můžu žádost úřednice o předložení výpisu odmítnout?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Olgo,

doporučuji Vám, abyste na nějakém účtu měla pouze peníze, které máte připravené na doplatek ceny auta. Ostatní peníze si dejte jinam. Stát nemá právo požadovat na Vás výpisy z účtu, takže přiznejte pouze tyto peníze.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.