Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prispevek na auto - vraceni

Autor Jana P.
Předmět Prispevek na auto - vraceni
Dotaz Dobry den, chtela bych se zeptat jak to je, kdyz jsme dostali prispevek na auto pro invalidniho tatinka, auto jiz mame koupene zhruba mesic. Ale ted to s tatinkem vypada velmi spatne a nevime, jak to bude dal. Tak se chci zeptat, jak je to s prispevkem, kdyby tatinek zemrel. Pani na socialne neco rikala,ze on to auto musi vyuzivat alespon dva mesice, aby se nemuselo nic vracet kdyby se neco stalo. Je to tak a nebo se ty penize museji vratit? Dekuji moc za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

žádný právní předpis nestanoví, jak dlouho se má využívat automobil, koupený z příspěvku na nákup motorového vozidla. Pokud by se s tatínkem něco stalo, tak je to tak, že se žádná částka nevrací a vůz by byl předmětem řádného dědického řízení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji