Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek

Autor Pepa
Předmět příspěvek
Dotaz Dobrý večer. Mám k Vám pár delších dotazů. Mám postiženého 25leteho syna, trvale upoutaného na lůžko (mozková disfunkce).Před 8lety si zlomil nohu s trvalými následky.Přesuny možné pouze na vozíku.Pred 8lety jsme dostali příspěvek na 100 000Kč na koupi auta, které jsme zakoupili a vloni prodali za 10000Kč.Se synem žijeme v patrovém, starém, rodinném domě.Polovina domu patří sestře mé manželky (přízemí).Jde mi hlavně o to, že syna nemůžeme už více jak rok vzít ven.Manželka by ráda bydlela se synem v přízemí,ale je to neobyvatelné místo,kde je potřeba udělat elektriku,koupelnu a atd.Je možné zažádat si o příspěvek 200000Kč na auto a koupit ho levnější a zbytek použít na opravu domu?Já sám jsem po těžkém infarktu a pobiram částečný invalidní důchod 5000Kč.Prosim o radu,co mám dělat, abych mohl koupit auto, které tolik potřebujeme a opravit přízemí. Moc děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů v novém roce. S pozdravem Jančák J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jančáku,

příspěvek na nákup motorového vozidla lze použít pouze na nákup vozu. Pokud koupíte levnější vůz než by byla výše příspěvku, jste povinen nevyčerpaný příspěvek vrátit. Můžete požádat o příspěvek na bezbariérovou úpravu koupelny, ale tento příspěvek lze použít pouze na některé stavební práce spojené s úpravou. Výčet prací najdete v příloze vyhlášky č. 388/2011 Sb. 

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.