Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek

Autor Luděk
Předmět Příspěvek
Dotaz Dobrý den.Sym má ID a průkaz ZTP.Požádal o příspěvek na auto,je mu 18 let,který mu byl zamítnut.Lékařský posudek-Perinatální encephalopatie,lehká mentální retardace,perinealní hypospadie a anorektálníatresie,uretrální píštěl-bylo řešeno operacemi,ale při delší cestě potřebujeme častěji zastavit,což při cestě autobusem je problém,malformace Th5 aTh8 ,syndrom kaudální dysplasie,skloliosis,colomba iridis.RTG a antrpometricky potvrzena těžká porucha růstu se zkrácením páteře a DK,křížová kost splynutá v kostěný blok bez segmentace - zde stále není dořešena otázka operace páteře. Prosím o radu ,zda má cenu se odvolat,a neohrozí to je ho ID?Děkuji předem za odpověď. Luděk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Luďku,

u Vašeho syna může být skutečně určitý problém se získáním příspěvku na nákup motorového viozidla. Pokud Váš syn chodí, tak se domnívám, že mu příspěvek nebude přiznán ani při odvolání.

S pozdravem Václav Krása