Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispek na koupi auta pro nesvepravnou osobu

Autor Marcela
Předmět prispek na koupi auta pro nesvepravnou osobu
Dotaz dobry den,v minulosti jsme dostali 2 x prispevek na koupi auta na syna ,ktery ma priznany 4stupen, nyni je plnolety a zbaveny svepravnosti,ale do skoly budeme jeste dojizdet asi 5 let.ZAjima me ,jesli muzeme uspet se zadosti na koupi auta.Syn ma downuv syndrom.Dekuji Marcela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

záleží na tom jak hluboké postižení má Váš syn, nebo zda je mentální postižení kombinováno současně s tělesným postižením. Pokud se nejedná o kombinované postižení, tak zákon stanoví, že příspěvek je možné přiznat až při těžkém nebo hlubokém mentálním postižení.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.