Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Posouzení nálezu na příspěvek na auto

Autor Martina
Předmět Posouzení nálezu na příspěvek na auto
Dotaz Vážený pane Krása , chtěla bych od Vás, aby jste posoudil, jestli máme nárok na příspěvek na motorové vozidlo. Jestli to má cenu si zažádat o ten příspěvek.Byli jsme nedávno u paní doktorky a je to psychologický nález. Testová část vyšetření WAIS-III RA-C proj tech: Závěr: klientka je u naši psychologické péči, sledována od r.1997. Aktuálně středně těžká mentální retardace s výrazným postižením chování, které vyžaduje léčbu- výrazné projevy agresivity proti sobě i druhým, které narůstají u osobnosti fyzicky dostatečně, ale i psychicky nedostatečně rozvinuté, resp. málo rozvinuté bez zájmu a téměř nekomunikující s negativistickými postoji ke všemu.Převažuje povrchní, často perseverace, víceméně nezúčastněný a odmítající přístup zejména v cizím prostředí i lidem. Při vyšetření impulzivní chování, výrazně sebeprosazující , často s výraznou agresivitou doma. Příspěvek jsme na dceru naposledy dostali 2011 a to částku 60 000 Kč. a teď jsme si chtěli opět zažádat. Děkuji Vám moc za Vaší odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

zákon č. 329/2011 Sb., který je platný od 1. 1. 2012, stanoví, že o příspěvek na nákup motorového vozidla je možné požádat u osoby, která má těžké nebo hluboké mentální postižení. Domnívám se, že byste asi se žádostí neuspěla. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.