Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pořízení mot. vozidla z příspěvku na péči

Autor Veronika
Předmět pořízení mot. vozidla z příspěvku na péči
Dotaz

Dobrý den,

před několika měsíci mi byl státem přiznán, jakožto zdravotně postižené osobě, příspěvek na pořízení motorového vozidla. Chvíli trvalo, než se nám podařilo najít nejen vyhovující vůz, ale také vhodného prodejce. Až jsme objevili Centrum Mobility CZ a celou záležitost vložili s důvěrou do jejich rukou. Vybrali jsme ojetý VW Caddy Maxi s úpravou pro vozíčkáře, který byl ale bohužel hodně poruchový a firma nám ho musela krátce po prodeji několikrát servisovat. Když už vše vypadalo v pořádku a auto jsem mohla začít plně využívat, tiše zmizelo z vyhrazeného parkoviště přímo pod okny našeheho bytu. Podotýkám - vlastníkem jsem byla cca 70 dní. Bylo zcela zřejmé, že se nejedná o běžný vůz, pachatel tudíž musel moc dobře vědět co dělá a proč to dělá. S policií bylo vše sepsáno, nyní čekáme na výsledek šetření.
Tato situace mi velice zkomplikovala běžný život, nejen co se týče dopravy kamkoliv. Jelikož vozidlo bylo pořízeno z příspěvku a nyní se změnila jedna z daných podmínek - vozidlo nepoužívám, jsem dle zákona povinna vše vrátit. Jedinou útěchou je to, že jsme auto měli pojištěno.
Je přede mnou pár dlouhých a nepříjemných měsíců, než se vše vyřeší a já budu opět na začátku... Kde vzít chuť vše podstupovat znova a hlavně jistotu, že se nebude situace opakovat?
Veronikat

Vím, pane Krása, na toto se těžko odpovídá, tento dotaz má hlavně informovat lidi, co vše se může stát... děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

chápu, že jste se dostala do velmi svízelné situace, kterou asi těžko můžete nějak výrazně řešit. Nezbývá Vám nic jiného než počkat, zda bude nalezen pachatel. Pokud zjistí ÚP, že nastala situace, kteroun popisujete, tak může uplatňovat vrácení příspěvku. Snažte se s nimi dojednat co největší odklad vrácení. všem doporučuji, aby si u těchto vozidel zajistili pojištění proti krádeži vozidla a nebo nechat si zabudovat do auta signalizaci, že se s autem pohybuje. Jiná možnost řešení není.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji