Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pojištění proti krádeži

Autor Robert Sakara
Předmět pojištění proti krádeži
Dotaz

Vážený pane Kráso,

chtěl bych se Vás zeptat, jestli vozidlo pořízené z příspěvku na mobilitu tělesně postiženého musí být pojištěno proti odcizení.

Někde jsem se dočetl, že pokud dojde k odcizení vozidla pořízeného z příspěvku, tak se příspěvek ( v našem případě 120T. kč. ) musí státu vrátit...

Je toto pravda ?

Děkuji předem za informaci a zdravím    R. Sakara

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sakaro,

vůz, který je pořízen z příspěvku na nákup motorového vozidla musí mít především havarijní pojištění. To znamená, že nestačí pouze zákonné pojištění. Pokud je vůz odcizen, tak vzniká určitý problém v tom, že zákon stanoví, že v případě, že majitel vozu není již jeho vlastníkem, je povinnen vrátit adekvótní část. Nikde však není přesně řečeno, co to znamená. Domnívám se, že při krádeži by pravděpodobně nebylo požadováno vrácení příspěvku.

S pozdravem Václav Krása