Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

podání žádosti na soud ohledně příspěvku na motorové vozidlo

Autor Jitka Palmeová
Předmět podání žádosti na soud ohledně příspěvku na motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den, byl nám přiznán příspěvek na koupi motorového vozidla. Na úřadě jsem byla informována, že musím podat žádost na soud o schválení koupi motorového vozidla pro nesvéprávnou osobu (dceru ZTP/P). Zajímalo by mě, jaké náležitosti by tato žádost měla obsahovat, popřípadě krátké znění žádosti. Děkuji za odpověď S pozdravem Jitka Palmeová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palmeová,

je to stejná žádost, jako když chcete uvolnit peníze na nákup jiných věcí. Je třeba uvést, že jste obdrželi příspěvek, jeho výši a kolik peněz je třeba na doplatek.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.