Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

OSVČ-automobil

Autor Josef
Předmět OSVČ-automobil
Dotaz Dobrý den vážený pane Kráso. Mám na Vás dotaz.Jsem držitelem průkazu ZTP/P.Dostal jsem příspěvek na zakoupení automobilu.Koupil jsem si nové auto,na které mě větší částkou přispěl syn a platí i pojistné.Před dvěma měsíci přišel o práci.Rozhodl se,že to zkusí jako OSVČ.Chci se tedy zeptat,zda může použít auto pro svou pracovní činnost s tím,že povinost k mojí osobě bude v plném rozsahu plněna.Vzhledem k tomu,že je auto napsané na mou osobu vzniká problém s ůčetnictvím a placení silniční daně.Bylo by možné auto za symbolickou cenu synovi pronajat,třeba na jeden rok? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

auto by nemělo být používáno k pracovní činnosti Vašeho syna. Kde však není žalobce není ani soudce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji