Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Opakovaný dotaz na příspěvek na auto-Vámi avizovaná odpověď chyběla(tech.chyba?)

Autor Andrea
Předmět Opakovaný dotaz na příspěvek na auto-Vámi avizovaná odpověď chyběla(tech.chyba?)
Dotaz

Dotaz

Dobrý den,

začátkem roku 2011 mi byl schválen příspěvek na motorové vozidlo 100tis.Kč pro postiženého syna. Domluvila jsem se s pracovnicemi soc.odboru,že příspěvek zůstane na účtu města a že budu shánět nadace, které by mi alespoň částečně přispěly. Jsem samoživitelka,chtěla jsem nový vůz, ojetiny jsem se bála. Teprve v prosinci se mi podařilo sehnat nadaci, která mi s úhradou vozu přispěje zhruba ve výši příspěvku od soc.odboru. Jednání s nadacemi,sponzory a nad.fondy byla velmi náročná, spousta korespondence atd., to jistě sám víte.Jsem samozřejmě velmi ráda,že byl od r.2012 schválen příspěvek 200tis. Ale! mě osobně to v podstatě poškodilo. Auto budu mít ve skutečnosti teprve letos cca únor-březen. Bylo by mi stačilo jen počkat. Takto jsem svojí pracovitostí a s přispění té nadace vlastně jen "ušetřila" státu peníze. Nevíte prosím, zda by bylo možné, aby mi byl vyplacen také příspěvek 200tis., když auto fakticky dostanu až letos. Nadaci bych peníze ráda ušetřila. Jsem totiž poměrně naštvaná, jako samoživitelka mám finančních starostí až nad hlavu a tuto nadaci už těžko budu moci v budoucnu o něco požádat. Děkuji moc za Váš názor  a za vaši práci vůbec.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andreo,

můžete postupovat tak, že se zřeknete příspěvku přiznaného před 31.12.2011 a požádáte si v roce 2012 znovu o příspěvek. Nikdo Vám však nezaručí, že dostanete 200 000,- korun. Výše příspěvku záleží na rozhodnutí úřadu. Žádost si musíte podat na Vašem ÚP.

S pozdravem Václav Krása