Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odvolani na auto

Autor ružena zarubova
Předmět odvolani na auto
Dotaz

dobry den mam prosbu dala jsem odvolani na auto pro mamu protoze ji bylo zamitnuto a prislo nam ze se musi provest posouzeni stupne zavislosti posudkovou komisi v brne .Pritom letos jsme dostali prispevek na peci 4 stupne pro uplnou zavislost . Maminka ma teskou demenci  ale nekdy ma i jasne chvilky co se tyce komunikace ale zakladni potreby nezvlada  takze pisu vam proto ze se bojim dalsiho posouzeni zdravotniho stavu  aby nam ten prispevek na peci nevzali. Tak  Vas chci poprosit o radu  nemam to odvolani radej zrusit pokud to jeste jde .Uz jsem ztoho behani po uradeh  a cekani na vsechno strasne vynervovana a smamou je to opravdu zahul ale je to moje mama a je moje povinost abych se o ni postarala ale taky priznavam ze na tom prispevku jsem zavisla do prace od ni nemuzu . Prosim co tedy mam delat  ,Dekuji moc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zárubová,

v této situaci Vám těžko můžu dobře poradit. V dnešní době každé posouzení stupně závislosti skrývá určité nebezpečí, že opět bude změněn stupeň PnP. Na druhé straně si myslím, že v zásadě byste měla mít nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla. Záleží na Vás, abyste zvážila zda je pro Vás auto natolik zásadní věc.

S pozdravem Václav Krása