Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odpuštění příspěvku na motorové vozidlo

Autor Nela Koubková
Předmět Odpuštění příspěvku na motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den pane Krása, Mám dotaz ohledně vrácení příspěvku na motorové vozidlo. Vozidlo za příspěvek máme téměř 5 let, nicméně kvůli zhoršujícímu zdravotnímu stavu syna jsme nyní pořídili polohovatelný invalidní vozíček který se vzhledem k polohovatelnosti nedá nikterak složit a je podstatně těžší. Do našeho stávajícího auta se vozíček nevejde, budeme tedy muset pořídit větší, pravděpodobně již i s plošinou. Je možné aby nám úřad poměrnou část příspěvku odpustil nebo jej budeme muset vrátit? Za vaši odpověď děkuji, s pozdravem Koubková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koubková,

musím Vás zklamat. ÚP Vám nemůže odpustit adekvótní část příspěvku. POkud budete žádat o příspěvek, tak musíte nejprve vrátit adekvótní část.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji