Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

odpocet dph

Autor Michael Frater
Předmět odpocet dph
Dotaz Vazeny pane Kraso,presto,ze jsem se se stejnym dotazem obratil na Vase ustredi(zatim bez odpovedi),chtel bych znat Vas nazor na vazani vraceni DPH zadosti o prispevek na zvlastni pomucku,kde je nejen nutne udat financni situaci osoby zadajici,ale vsech clenu domacnosti a to i s popisem vlastnictvi obrazu,starozitnosi,atd. Neni vyse uvedene narusenim soukromi?Moje dcera,vlastnici dum,kde bydlime,naprosto odmita tyto otazky zodpovedet(a ja s ni zcela souhlasim). S diky za odpoved a srdecnym pozdravem M.Frater

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Frátere,

myslím, že jste to nenapsal úplně přesně. O vrácení DPH lze požádat pouze v případě nákupu motorového vozidla, a to jen tehdy, pokud je na nákup motorového vozidla přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla. Při žádosti o vrácení DPH se neuvádí žádný majete ani finanční situace žádající osoby ani osob společně posuzovaných. To, co popisujete, to je zjiš´tování majetku žádající osoby a s ní společně posuzovaných osob je při žádosti o příspěvek na nákup motorového vozidla. NRZP ČR s tímto nesouhlasí a máme již vypracovaný zákon, který by tuto věc měl změnit. Zákon je v legislativě Poslanecké sněmovny a teď bude záležet na tom, kolik poslanců jej podpoří. Současné znění zákona č. 329/2011 Sb., však stanoví, že u jakéhokoliv příspěvku na auto nebo kompenzační pomůcku se provádí majetkový a příjmový cenzus. jedná se samozřejmě o narušení soukromí, ale pokud někdo chce něco od státu, tak s tím musí počítat. Nám spíš vadí to, že lidé, kteří jsou aktivní a například si vydělávají, tak jsou potrestáni tím, že příspěvky jim nejsou poskytnuty, nebo jsou přiznány v podstatně nižší částce. Vlastnictví domu by však nemělo mít vliv na výši dávky, protože je logické, že dcera někde bydlet musí.

Spíše se jedná o jiné majetky. Úřad práce však nemá možnost si ověřit to, co uvedete.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji