Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odpočet DPH

Autor Ela Pejšková
Předmět Odpočet DPH
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Máme automobil už 10 let, tak jsme se rozhodli pořídit si nový. Já mám ZTP-P a bezmocnost II.stupně. Manžel je řidič našeho auta - nyní starobní důchodce. Manžel přinesl domů potřebné papíry k vyplnění, které když jsem přečetla, tak je asi šance na získání příspěvku mizivá, neboť jsme vlastníky bytu 2+1 v panelovém domě, chaty se suchým WC bez koupelny a v bytě jsme si na vlastní náklady nechali udělat úpravy, které mi dovolují žít "normálním" životem. Např nemáme vanu do které bych už nevlezla se zhoršujícím se zdr. stavem, ale sprchový kout, zvýšené WC, sníženou kuchyňskou linku apod. Prostě to co potřebuji k alespoň trochu "pohodlnému" životu. Můj dotaz je tento: kdybychom nežádali o příspěvek na zakoupení motorového vozidla, vztahoval by se na nás odpočet DPH při koupi nového auta nebo je to v návaznosti na přiznaný příspěvek? Moc děkuji za Vaši odpověď a zdravím Vás Ela Pejšková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pejšková,

vůbec nedejte na tyto nesmyslné dotazy. To, že máte byt a chatu je naopak důvodem, aby Vám byl příspěvek na nákup motorového vozidla přiznán. Vratka DPH je možná při koupi auta jen v případě, že obdržíte příspěvek na nákup motorového vozidla v jakékoli výši.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.