Nový dotaz

prosim vas chci se zeptat mam ciziho cloveka ktery ma demenci nama ani orientaci a nevi ani jaky je den dali mu 3 stupen 8000kc mesicne a muzu pozadat na zakoupeni vozidla mne rikali na up ne je to zbytecne ze chodi ale mne deda po lidech plyve a daleko neujde dekuji
 
Milan

Vážený pane Milane,

pokud pečujete o cizího člověka, tak Vy sám nemůžete požádat o příspěvek na zakoupení vozidla. Teoreticky by mohla osoba, která je opatrovníkem, pokud byl onen dotyčný zbaven svéprávnosti. příspěvek by však byl přiznán na uvedenou osobu s demencí.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.