Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Milan
Předmět Nový dotaz
Dotaz prosim vas chci se zeptat mam ciziho cloveka ktery ma demenci nama ani orientaci a nevi ani jaky je den dali mu 3 stupen 8000kc mesicne a muzu pozadat na zakoupeni vozidla mne rikali na up ne je to zbytecne ze chodi ale mne deda po lidech plyve a daleko neujde dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

pokud pečujete o cizího člověka, tak Vy sám nemůžete požádat o příspěvek na zakoupení vozidla. Teoreticky by mohla osoba, která je opatrovníkem, pokud byl onen dotyčný zbaven svéprávnosti. příspěvek by však byl přiznán na uvedenou osobu s demencí.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.