Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Markéta
Předmět Nový dotaz
Dotaz

Dobrý den máme autistického chlapečka 8 letého .Žádali jsme o příspěvek na zvláštní pomůcku a byl nám zamítnut jen jsem se chtěla zeptat kdo všechno má na tuto pomůcku nárok .Náš chlapeček totiž nejde do žádného dopravního prostředku má z toho trauma nasedne jen do našeho auta kterým ho vozíme do školy a k lékařům .Předem děkuji za odpověd s pozdravem Markéta.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

pokud jste žádali o příspěvek na nákup motorového vozidla, tak v této věci bude skutečně asi problém. Příspěvek je uznáván u dětí s mentálním postižením s IO pod 50, u autistických dětí je to problém. Tato věc zatím není řešena. Je mi to líto. V současné době se obávám, že byste neuspěla ani u odvolání, proto Vám to nenavrhuji, ale můžete to zkusit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.