Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Novela zákona (příspěvek na pořízení auta)

Autor Jiri Nahodil
Předmět Novela zákona (příspěvek na pořízení auta)
Dotaz Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou. Člen rodiny je držitel průkazu ZTP/P(4st. Post) a chceme pro něj žádat o příspěvek na pořízení motorového vozidla. V aktuálním znění zákona je uvedena lhůta pro zpětné čerpání příspěvku na pořízení vozu jeden rok. Mohu se zeptat, zda od 1.1.2018 bude lhůta pro zpětné žádosti stejná? Vůz musíme pořídit již v tomto čtvrtletí a žádat chceme až po 1.1.2018. Moc vám děkuji za odpověď S pozdravem J. Nahodil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nahodile,

novela zákona č. 329/2011 Sb., která bude platná od 1. 1. 2018 se touto věcí vůbec nezabývfá a tudíž lhůta zůstává stejná. Doporučuji Vám, abyste jednal s ÚP, asi by to šlo vyjednat.

S pozdravem Václav Krása 

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.