Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nečinnost úředníka ÚP

Autor Blanka Habrluková
Předmět nečinnost úředníka ÚP
Dotaz Dobrý den, tatínek má amputovanou nohu nad kolenem. Příspěvek na auto mu byl však na základě posudkového závěru zamítnut. Podáme odvolání, příloha č. 1 zák. 329/ 2011 Sb. odst.1,písm. l) hovoří snad v jeho prospěch. Zajímá mne, Váš názor na jednání úřednice vyřizující žádost, která neupozornila na skutečný zdravotní stav mého tatínka, který jí byl znám. Tedy, že má dle zákona-anatomickou ztrátu dolní končetiny....a s klidným srdcem zaslala toto rozhodnutí. Děkuji Vám za odpověď a za Vaši laskavost, se kterou obyčejným lidem v nouzi radíte

Odpověd na dotaz:

Vážen paní Habrluková,

je dobře, že jste se odvolali. Zákon v tomto případě hovoří zcela jasně. Vůbec nechápu co mohla napsat jako odůvodnění zamítnutí žádosti. Pokud mi oskenované rozhodnutí pošlete na adresu v.krasa@nrzp.cz, tak dále můžu rozhodnutí poslat na GŘ ÚP a žádat vysvětlení postupu úřednice.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji