Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na příspěvek na auto

Autor Jarmila Mrňková
Předmět nárok na příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den chtěla bych se zeptat kdo má v dnešní době nárok na příspěvek na auto.V minulém roce manžel žádal o příspěvek na vozidlo,ale bylo mu to zamítnuto s tím,že udělá 7 kroků,to bylo v listopadu a bylo nám řečeno,že si má požádat letos hned v lednu.Požádali jsme tedy hned na začátku ledna,bohužel manžel mezitím dostal další v pořadí asi 7 mozkovou příhodu a nyní je odkázaný úplně na invalidní vozík,sám se neobleče nenají a ani neutře nos.Naše staré auto již nejde spravit a prostě umřelo.Nyní když manžel potřebuje léky tak od nás z vesnice musím vlakem k lékaři a to je na půl dne,ale příspěvek na auto nám z neznámých důvodů zamítli.Jinak mi bylo řečeno jedním z lékařů řečeno,že to již nemá ani cenu žádat,protože čekají až manžel umře.Já ho bohužel nemám ani jak dostat k lékaři pouze sanitkou.Tak mi tedy řekněte kdo má v dnešní době nárok na příspěvek na auto?Jsou to pouze lidi bez noh?Aspoň to mi naznačila lékařka na ossz v Olomouci nebo známí těch nahoře?Doprošovat se již nechci,ale je mi to všechno líto již kvůli manželovi,který nemá asi na nic nárok pouze čekat na smrt.Je mi to všechno hrozně líto a proklínám tuto vládu a nemám již v nikoho a nic důvěru

Odpověd na dotaz:

Vážewná paní Mrňková,

chápe Vaše pocity. Nezbývá Vám nic jiného, než se odvolat k MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Váš lékař by Vám měl k odvolání napsat aktuální stav manžela.

S pozdravem Václav Krása