Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok

Autor Josef Pavlíček
Předmět Nárok
Dotaz Dobrý den p.Krása mám takový dotaz jsem už 32 let v plném invalidním důchodu a mám průkazku ZTP trvale a chci se zeptat,jestli mám nárok na příspěvek na auto , nebo ne.S přáním hezkého víkendu přeje Pavlíček Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavlíčku,

skutečnost, že pobíráte ID III. stupně a jste držitelem průkazu ZTP Vám ještě neurčuje nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla. Musíte splňovat podmínky § 9, zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižení. Tedy musíte mít pohybové postižení, nebo hluboké mentální postižení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.