Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nákup motorového vozidla

Autor ivan dušek
Předmět nákup motorového vozidla
Dotaz Vážený pane Kráso, minulý týden jsem vznesl dotaz na zrušení povinnosti žádat opatrovnický soud při nákupu vozidla pro osobu ZTP/P pro osobu zbavenou svéprávnost.Z vaší odpovědi a odpovědí jiných tazatelům nemám jasno. Pečujeme o invalidní dceru ZTP/P,dospělá/ročník 1971/, zbavená svéprávnosti.Máme přiznán od ÚP příspěvek na nákup mot. vozidla. Dotaz zní,bude podle novely zákona schváleného minulý týden,dle které nebude nutný souhlas opatrovnického soudu také platit pro náš případ,nebo se bude jednat o osoby do 18 let věku.? Děkuji za odpověd a omlouvám se, že Vás tímto opět zatěžuji. S pozdravem Ivan Dušek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dušku,

tak jak byla schválena novela zákona č. 329/2011 Sb., se nebude vyžadovat souhlas opatrovnického soudu ani u osob starších 18 let, které mají sníženou právní způsobilost. Alespoň tak to tvrdí zákonodárci. Osobně se domnívám, že změna našeho návrhu, kterou provedl Senát způsobí to, že zákon se stane neúčinný, ale rád se budu mýlit. Zákon však ještě nevyšel ve Sbírce zákonů, takže není ještě platný. Musíte tudíž počkat, nebo se obrátit na opatrovnický soud.

S pozdravem Václav Krása 

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.