Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Motorové vozidlo

Autor Alena
Předmět Motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Už jsem se Vás ptala na postup, od ledna se snažím získat příspěvek na mot. vozidlo. Odvolávám se (už po několikáté) a celá věc se táhne. Nyní půjdu před lékařskou komisi s novým lékařským posudkem. Ujdu velmi krátké vzdálenosti a lékařka mi to do zprávy určitě napíše, vím, že na tomto při posuzování záleží, ale abych to měla opravdu dobře a mělo to váhu, je lepší napsat pouze větu: ujde velmi krátkou vzdálenost např. od auta k domu, od auta k lékaři a nebo to tam má být i cca kolik metrů? Abych třeba neměla napsáno 40 m (neumím odhadnout vzdálenost po cestičce od paneláku k autu, ale je to spíše méně) a 40 m už by bylo hodně...tedy jako že je to super schopnost chůze. Nynější zákony jsou opravdu hodně tvrdé... Moc děkuji za odpověď Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

myslím si, že nejlépe je napsat obojí. To znamená popsat například cestu od auta k domu s tím, že vzdálenost není větší než 20-30 metrů.

S pozdravem Václav Krása