Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Manželé ZTP/P

Autor Šárka Barošová
Předmět Manželé ZTP/P
Dotaz Dobrý den, jsme manželé, kteří jsme oba ZTP/P upoutání na inv.vozíku. Zatím máme každý jiné trvalé bydliště, ale letos stavíme rodinný dům a zajímalo by mě na co všechno budeme mít nárok až budeme mít společné bydlení a zda-li nepřijdeme o nějaké nároky. Oba pobíráme inv.důchod III.stupně, příspěvěk na péči a příspěvěk na benzín. A taky by mě zajímalo zda-li budeme mít nárok každý na své auto nebo se něco změní nyní máme každý své auto jelikož jsme o něj žádali ještě za svobodna. Děkuji Barošová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barošová,

to, že budete bydlet spolu nijak neovlivňuje Vaše dávky. Pouze u příspěvku na nákup motorového vozidla budete moci žádat oba, ale pouze na jedno vozidlo. To však neznamená, že jeden z Vás nemůže mít jedno vozidlo.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.