Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta 10 vs 7 let

Autor Lenka Roštoková
Předmět Lhůta 10 vs 7 let
Dotaz Dobrý den Vážený pane Kráso. Poctivě jsem si přečetla všechny nové dotazy, ale odpověď na ten můj jsem bohužel nenašla. Nejdříve mi dovolte vám z celého srdce poděkovat za bezplatnou poradenskou činnost, kterou pro nás, pro lidi s handicapem, děláte. Můj dotaz. Začátkem roku 2011 mi byl schválený příspěvek na pořízení motorového vozidla. Tuším, že se na mě novela zákona platná od roku 2018 nevztahuje, ale i tak se raději chci zeptat. Kdy nejdříve mohu znovu o příspěvek požádat? Vztahuje se na mě lhůta deseti nebo sedmi let? A chápu správně, že se počítá datum rozhodnutí o poskytnutí příspěvku nikoliv datum nákupu auta? Moc děkuji. Přeji vám krásný dne a především mnoho zdraví. Lenka Roštoková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Roštoková,

můžete si okamžitě podat žádost o příspěvek na nákup motorového vozidla, protože bylo rozhodnuto o přiznání dávky v roce 2011. To znamená, že ještě nebyl účinný zákon č. 329/2011 Sb., který je účinný od 1. 1. 2012.  Vám byl příspěvek přiznán ještě podle vyhlášky č. 182/1991 Sb., kde byla lhůta pro opětovné přiznání příspěvku pouze 5 let. To znamená, že na Vás se vztahuje 5letá lhůta pro možnost požádat o příspěvek, a tudíž v letošním roce si žádat můžete hned.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji