Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně příspěvku na auto

Autor Pavla
Předmět Dotaz ohledně příspěvku na auto
Dotaz Dobrý den pane Krása ,musím reagovat na předešlí dotaz kdy pán mám syna má iq 35 a nemá nárok na auto a vůbec kdo vymyslel takový zakon aby auta dostávali na základě iq, nezlobte se ale znám že mají 38 iq a příspěvek dostali to by mě zajímalo jak tohle se dělá a vůbec tohle je disgriminace vudči jiným postiženým ,dřív to bylo že prostě do 26 let měli všichni postižení nárok ,a tet tohle, já denodene musím dojíždět se synem do školy a jsem ráda že Děti DOW syndromem mají možnost týhle škol chodit ale na zpátek musím pul hodiny chodit pěšky protože má výši iq a nárok na auto nemá a navíc chůzi má houpavou po pul hodine chudák už nemůže a to jeěště není fujavice to má fobii .Prosím vás doufám že se v téhle věci o zakoně na příspěvek na auto změní a to že to bude pro všechny spravedlivý a né že jedni dostanou a další né jenom proto že iq mají 44-48 a přesto mají stejné postižení a to si myslím že nejsem sama co mají takový problém at je to dow nebo autista nevidomí no prostě hruza .Pane krása spoléháme na vás že v tyhle věci uděláte maximu.děkuji předem za odpověd,¨.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

doporučuji Vám, abyste žádost podala na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz. Žádost pošlete doporučeným dopisem na Váš ÚP. Pokud neuspějete se žádostí, tak je dobré se odvolat a případně podat správní žalobu. protože se u správní žaloby tohoto typu neplatí poplatky, tak v zásadě Vás tyto kroky nebudou nic stát. proto by bylo dobré žádost podat. Souhlasímk s Vámi, že není úplně fér způsob posuzování. Bohužel asi nikdy se nenajde ideální způsob, který by vyhovoval všem.

S pozdravem Václav Krása