Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz o příspěvek na nové auto pro osobu s průkazem ZTP 3. stupně

Autor Marie
Předmět Dotaz o příspěvek na nové auto pro osobu s průkazem ZTP 3. stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

mám dotaz ohledně mého tatínka. Narodil se před 89 lety a byl mu přiznán průkaz ZTP ve třetím stupni postižení. Jedná se o těžké zrakové postižení. Chodí o holi a špatně. Jednak už skoro nevidí a bolí ho nohy. Máme staré auto z roku 1992. Je nízké a při cestě k lékařům už se těžko dostává do auta i z auta. Potřeboval by vyšší auto na tyto cesty. Má šanci si zažádat o příspěvek na nové auto a co pro to máme udělat?

Děkuji za odpověď.

Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

Váš tatínek si teoreticky může požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla, ale jako diagnóza by muselo být pohybové postižení, nikoliv zrakové postižení. Nevím, zda jeho ošetřující lékař najde vhodnou diagnózu, která by odpovídala výčtu zdravotních postižení, která jsou uvedena v příloze č. 1, zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Obávám se, že to bude obtížné. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.