Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz o přispěvek na auto

Autor jan
Předmět dotaz o přispěvek na auto
Dotaz dobry den chtěl bych se zeptat budem žadat na dceru o přispěvek na auto dcera vlastni prukaz ztp/p ma otazka smeruje dcere byl darovan automobil ale stary rok opel corza ted v soucastne dobe nepojizdny ja jsem ho daroval dal ale bez přepisu nebot obdarovany mnou by platil velkou dan eco poplatek kolem 10tisic coz neodpovida ani hodnota auta chtěl by se zeptat musim uvadet na urade ze dcera ma psany na sebe auto ale nevlastnime ho ze sme ho darovali a nebo kdyby nas pak uřad vyzval staci dolozit ze sme auto darovali a že bylo nepojizdny a bezpecny?? mam uvadet do kolonky u prispěvku co tedy kdyz auto sice psany na ni je ale nemame ho.děkuji za odpoved.ted budem zadat po prve o přispěvek na auto

Odpověd na dotaz:

Vážený pane jane,

nejlépe by bylo, kdybyste vozidlo vyřadili, protože to může být opravdu komplikace. Na dceru byly registrovány dvě vozidla a to by mohl být velký problém. Pokud je dcera dospělá a nemá opatrovníka, tak by vůz mohla prodat. Pokud však není dospělá a nebo má opatrovníka, tak vše musíte řešit s opatrovnickým soudem. Což je docela velká komplikace. proto by bylo nejlépe vůz, pokud je nepojízdný, již vyřadit. Asi by to byla nejjednodušší cesta.

S pozdravem Václav Krása

Budu trád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.