Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na zakoupení motorového vozidla

Autor Francová
Předmět Dotaz na zakoupení motorového vozidla
Dotaz Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak to bude nyní s příspěvkem na zakoupení mot.vozidla.Mám dceru nar.ve 26 týdnu gravidity(tedy nedonošená).Prodělala dětskou mozkovou obrnu.Asi od roku 2003 na ni pobírám příspěvek na péči.Lečí se na ortopedii očním alergologii psychiatrii a neurologii.Její stav se postupně zhoršuje.IQ má 50.Ráda bych věděla jestli máme nárok si o příspěvek na koupi motorového vozidla žádat.Tento jsme již dvakrát dostali a těd v létě nám končí pětiletá lhůta.V televizi jsem slyšela ,že jsou nějaké změny.Naše vozidlo je však v takovém stavu,že opravy překračuji pomalu hodnotu vozu.Děkuji za odpvěd a spozdravem Francová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Francová,

příspěvek na nákup motorového vozidla můžete obdržet, ale až po splnění lhůty 10 let od poslendího přiznání příspěvku. Pokud byste chtěli podat žádost letos, museli byste vrátit adekvótní část předcházejícího příspěvku, to je více než 50 %. Vše vyřídíte na ÚP.

S pozdravem Václav Krása