Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na státní příspěvek na auto

Autor Petr Čumpelík
Předmět dotaz na státní příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den.Chtěl by jsem se zeptat,když koupím auto po přiznání příspěvku na zakoupení motorového vozidla a mám exekuci na inv.důchod,jestli mi to auto může zabavit exekutror.Děkuji předem za Vaší odpověd.S pozdravem P.Čumpelík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Čumpelíku,

správně by exerkutor neměl, vozidlo koupené z příspěvku na nákup motorového vozidla, zabavit. V dnešní době absolutního právního chaosu a nedobytnosti práva nelze to říci napevno. V zásadě platí, že exekutor by auto neměl zabavit, zvláště pokud splácíte dluh.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.