Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Alena
Předmět dotaz
Dotaz

Đobrý den.Ještě znovu se ptám.Manžel měl v lednu nárok po 5 letech na příspěvek na auto.Jestli jsem tomu dobře rozuměla,tak mohu jít znova zažádat a měl by příspěvek dostat.Mě bylo v lednu na uřadě řečeno ,že musím nejdříve auto prodat.Bydlíme na vesnici,já pracuji ,dojíždím 20km a tudíš mám svoje auto/starou Ladu/ a na uřadě mi řekla,že ho musím také prodat.Tak se ptám jak to je.Před 5 lety to po mě nechtěli.Děkuji Vám za odpověd a přeji krásný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

stačí když vozidlo převedete na sebe a samozřejmě, že manžel může požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Doporučuji žádost podat písemně přes podatelnu, aby úřad musel zahájit správní řízení.

S pozdravem Václav Krása