Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Růžička
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den p. Krása. Dne 11.4.2012 byla senátem schválena změna zákona o příspěvcích na MOV. Chci se pro to zeptat,jestli řekněme dne 2.5. mohu žádat o příspěvek tak aby byl v souladu s touto úpravou. Dále jestli na jednom tiskopise mohu žádat o více příspěvků.Myslím tím samozřejmně zvláštní pomůcky,jako například Auto a nájezdové rampy na schody. Nebo musím o každou pomůcku žádat zvlášť?? Děkuji a omlouvám se že obtěžuji. Růžička Zdeněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Růžičko,

zákon začně platit od data, kdy bude uveřejněn ve sbírce zákonů. nedokáži přesně odhadnout kdy to bude, předpokládám, že nejdéle po 10. květnu byste mohl žádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Pokud žádáte o více příspěvků, je nezbytné na každý příspěvek použít zvláštní formulář.

S pozdravem Václav Krása