Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Veselý
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, před třemi roky jsem získal příspěvek na zakoupení osobního automobilu, jsem ZTP/P. Nyní chci chci vrátit poměrnou část příspěvku a pořídit si automobil s nájezdovou rampou. Dotaz zní, budu vracet poměrnou část za 5. roků či za 10. roků.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Veselý,

pokud počkáte do dubna, kdy by měla vstoupit v platnost novela zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, tak budete vracet pouze poměrnou část za 5 let.

S pozdravem Václav Krása