Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jiří
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, vážený pane Kráso, Může držitel průkazu ZTP po zakoupení automobilů požádat finanční úřad O odpočet DPH. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jiří

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

o odpočet DPH může požádat držitel průkazu pouze v případě, že mu byl přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla a tento příspěvek byl použit na nákup motorového vozidla. Pokud se jedná o starší voztidlo, tak dostanete vráceno DPH pouze z rozdílu ceny nákupní a prodejní u autorizovaného prodejce ojetých vozů. Pokud se jedná o nové vozidlo, tak obdržíte vratku DPH podle ceny vozidla, maximálně však do výše 100 000,- Kč.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.