Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alois
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý večer neplanujete prosadit příspěvek na auto i u střední mentalni retardaci.?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Aloisi,

NRZP ČR zatím nepřipravuje úpravu zákona č. 329/2011 Sb., která by rozšířila skupinu osob s mentálním postižením v nároku na příspěvek na nákup motorového vozidla. Nyní je v projednávání novela zákona, která řeší především osoby, které mají vážné pohybové postižení z důvodu neuropatie, srdeční, plicní nedostatečnosti a postižení žil nohou, která zabraňuje prakticky chůzi.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.