Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor pavel lopata
Předmět dotaz
Dotaz

-dobry den,mame syna 31 let,pohybove,mentalně postižena,epileptik,navštevuje tydenni stacionař v usti nad orlici,příspěvek na ojete auto vypršel letos v měsici řijnu,byl 100 tis korun,můžeme zažadat o nový příspěvek na zakoupeni,informace na prac. úřadě jsou neochotne a zmatene,proto se obracim na vas děkuji s pozdravem pavel lopata

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Lopato,

vzhledem k tomu, že pětiletá lhůta pro opětovné přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla se vztahuje na všechny příspěvky, které byly poskytnuty před 1. 1. 2012, tak můžete požádat o nový příspěvek na nákup motorového vozidla. V současné době je možné získat příspěvek až do výše 200 000,- korun, ale opakovanou žádost je možné podat až po 10 letech. Podrobnosti upravuje § 9 zákona č. 329/2011 Sb.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.