Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Marie
Předmět Dotaz
Dotaz DOBRY DEN PANE KRASO MAM NA VAS DOTAZ? MOJA BABIČKA JE VELMI TĚŽCE NEMOCNA CHCEM SI POŽADAT O PŘISPĚVEK NA AUTOMOBIL RADA BYCH BYLA KDYBY STE MI PORADIL . TED VÁAM PIŠI DIAGNOZU :STP.INTRAPEMCHYMOVE HEMOHAGII, STPEVAKUACIHEMATOMU,NEZUDUALNĚ TĚŽKA PRAVOSTRANA HEMIPARESA POSTÍŽENÍMOTORIKY PRAVOSTRANYCH KONČETIN A PROGRESI VZHLEDEM K A NARUSTAJÍCI SPASTICITĚ OD JARA 2005 KOMPLIKOVANO I GONARTROSOU NA PARATICKE KONČETINĚ STAV VYRAZNĚ POHYBOVE OMEZUJE A INVALIDIZUJE NEMOCNOU STAV LZE HODNOTIT JAKO DEFINYTIVNÍ, ZLEPŠENÍ OČEKAVAT NELZE. POPSALA SEM VAM DIAGNOZU ME BABIČKY A PROSÍM VÁS O RADA ZDA MA NAROK NA PŘISPĚVEK NA AUTOMOBYL .BABIČKA SAMA NEUJDE ANI DVACET METRU .DĚKUJI ZA ODPOVĚD A PŘEJI HEZKY DEN.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

důležité je, jestli má Vaše babička přiznanou průkazku ZTP nebo ZTP/P. Pokud ano, tak si může požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Žádost najdete na www.mpsv.cz a po vyplnění ji pošlete doporučeným dopisem na Váš Úřad práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.