Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Michal Černík
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý večer, chtěl bych se pozeptat,můj strýc měl auto na ,které mu přispěla sociálka 90000Kč a máme ho dva roky a strýc v sobotu zemřel.Dnes jsem se byl pozeptat na sociálce,co bude dál s autem a bylo mi řečeno,že auto půjde do děditství.Jsem jeho synovec a o auto jsem se staral. Dědit by měla jeho sestra,ale ta by se děditství chtěla zříct.Jak mám dále pokračovat? Předem děkuji za Vaši odpověď. Michal Černík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Černíku,

příspěvek na nákup motorového vozidla se při úmrtí příjemce dávky nevrací. Vůz půjde normálně do dědictví a případně připadne Vám.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.