Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Abrahamová
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Krása máme dotaz v březnu  2009 jsme dostali příspěvek 100 000kč na dobu 5 let na zakoupení motorového vozidla, v lednu  2013 se stala nepříjemná věc a auto bez ciziho zavinění schořelo.Byli jsme se informovat  na úřadě jestli si bude moci zažádat o jiný příspěvěk na zakoupení automobilu a tam nám bylo zděleno že ano pokud doplatíme zbývající cenu.četla jsem si tu pár odkazu na který jste již odpovídal a jsem z toho zmatená můžete nám prosím poradit zda budem mít nárok na nový příspěvěk .Předem děkuji za odpověd Abrahamová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Abrahamová,

pokud si požádáte o nový příspěvek na nákup motorového vozidla, tak budete muset vratit adekvotní část příspěvku, který jste obdrželi v roce 2009. jedná se přibližně o jeden rok, to znamená, že byste měli vráti 20 000,- a můžete obdržet příspěvek až 200 000,- korun na 10 let.

S pozdravem Václav Krása