Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace na úpravu vozu

Autor Václav Henzl
Předmět Dotace na úpravu vozu
Dotaz Vážený pane Krása Obracím se na Vás o radu jak bych měl postupovat na pracovním úřadě v Mostě.Je mi 58let celý život jsem byl řidič z povolání před pěti lety se mi stal úraz na kole je ze mě kvadruplegik.Úrazem se vše změnilo umřela mi manželka,přišel jsem o rod.dům v kterém nemohu bydlet a o práci kterou jsem nadevše miloval.Teď jsem třetím rokem v domově důchodců v Mostě a nezbylo mi nic jiného než řidičský průkaz a touha po volantu je veliká proto jsem se obrátil na p.ůřad. Bylo mi řečeno když bydlím v d.důch a že nemám na nic nárok ani na auto ani na přestavbu, tak jsem jim nabídl že si auto koupím ať mě alespoň zaplatí přestavbu toho vozu.Bylo mi řečeno že schvalování dlouho trvá jestli chci jezdit abych si to zafinancoval sám a oni mi po jejich uvážení něco dají.Nejsem na tom finančně tak abych mohl platil obě dvě položky a čekal co mi dají proto se na Vás obracím s prosbou o radu a pomoc jak dál.S přáním hezkého dne a hodně zdravíčka přeje Václav Henzl tel.774 528 454

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Henzle,

ÚP nemá pravdu. I když jste v domově pro seniory, tak máte nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla a případně na příspěvek na úpravu motorového vozidla. Zákon č. 329/2011 Sb.,o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, který upravuje i příspěvek na nákup motorového vozidla žádnou podmínku, která by znemožňovala požádat o příspěvek obyvatele domu pro seniory nestanoví. Doporučuji Vám podat žádost na ÚP o příspěvek na formuláři, který najdete na webu www.mpsv.cz. Žádost pošlete doporučeným dopisem nebo ji předejte do podatelny úřadu a nechte si potvrdit kopii žádosti. Tím ÚP musí zahájit správní řízení.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji