Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

auto v havarijním stavu

Autor Štefan
Předmět auto v havarijním stavu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

mám takoví problém co se týče motorového vozidla

před dvěma lety jsem si zažádal o příspěvek na auto, přiznáno mi bylo 90tisíc. Po zakoupní vozidla bylo i žádáno o příspěvek na opravu i úpravu vozidla. mám ho teprve dva roky a vozidlo je co tři měsíce v servisu, opravy už dotuji ze svého což už je pro mne neunosné. Vím že ho musím využívat po dobu pěti let abych nemusel vracet příspěvek. Ale nevím jak postupovat v tomto případě kdy si troufám říct že to vozidlo dalších tří let aby splnilo pětiletou lhůtu nedosáhne.

PS: jak mám v tomto případě postupovat?

S pozdravem Štefan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štefane,

nemám pro Vás žádnou radu. Buď se rozhodnete, že vrátíte adekvótní část příspěvku a požýádáte si nový příspěvek a nebo musíte auto opravovat sám. Jiná možnost opravdu není.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.